Як зміниться освіта після пандемії: 5 прогнозів світових експертів

Як зміниться освіта після пандемії: 5 прогнозів світових експертів

Учні та студенти, які найбільше відчувають сьогодні наслідки пандемії, це покоління Z: найстаршим з них зараз 25 років, для багатьох із них їхні випускні іспити скасовані, а вступні перенесені. Це покоління описують двома абревіатурами: FOBA (Fear of Being Alone) — страх бути на самоті, та FOMO (Fear of Missing Out) — страх щось пропустити. Вони ніколи не бачили світу без технологій, тому прагнуть завжди бути на зв’язку і отримувати миттєві відповіді на питання чи коментарі про свою роботу через різні месенджери та додатки.

Вчитель більше не може дозволити собі бути просто знавцем свого предмета. Відтепер він має стати фасилітатором, який заохочує, координує командну роботу. На додачу до цього вчителі повинні будуть пройти ґрунтовні тренінги з користування цифровими технологіями, щоб їхні віртуальні уроки були якомога більш інтерактивними і залучали всіх до роботи. Зміняться і методи тестування і перевірки учнів: з онлайн-інструментами у вчителя буде значно більше свободи вибору форм моніторингу навичок і оцінювання студентів. 

У США близько 1,7 мільйона учнів навчаються вдома, вони були хоумскулерами ще до пандемії. Проте зараз OECD (Організація економічного співробітництва та розвитку) позитивно оцінює тенденцію онлайн-навчання і прогнозує, що багато урядів переглянуть свої уявлення щодо шкільної освіти, а експерти пророкують, що багато сімей зважаться на такий формат навчання для своїх дітей. Українські батьки також напівжартома кажуть, що сприймають карантин як демоверсію хоумскулінгу, тож цілком можливо, що цей прогноз справдиться.

Разом із Newton Kids school

Більше цікавих статей читайте на нашій сторінці Facebook і Телеграм